Acţiuni cultural-artistice organizate astăzi în municipiu

Astăzi, 17 decembrie, Primăria Municipiului Giurgiu împreună cu mai multe unităţi de învăţământ şi cu sprijinul Centrului Cultural „Ion Vinea”organizează o serie de manifestări cultural-artistice.

Prima astfel de acţiune va avea loc în Parcul “Mihai Viteazul”, de la ora 16,00. Vor urca pe scenă elevii Grupului Şcolar Economic Administrativ “Ion Barbu” care vor prezenta un program de colinde, urmaţi de cei de la Şcoala Gimnazială nr. 4 “Mihai Eminescu”. Aceştia vor cânta colinde şi vor juca în scenete dedicate Crăciunului.

Tot astăzi, de la ora 17,00, la Centrul Cultural „Ion Vinea” va avea loc un spectacol muzical-coregrafic dedicat sărbătorilor de iarnă.

Seara va fi încheiată de elevii Colegiului Naţional „Ion Maiorescu” care vor susţine serbarea dedicată Crăciunului, de la ora 18.00 în sala mare a Ateneului “Nicolae Bălănescu”.

Ultima modificare: 17.12.2012 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Programul manifestărilor cultural artistice dedicate sărbătorilor de iarnă 2012, continuă